תוכנת אחזקה למפעל יצרני

June 11, 2015

 

תוכנת אחזקה טובה משפרת תהליכים וחוסכת זמן וכסף למפעל. רוב תוכנות אחזקה לא כאלה; הסיבה - פערי תיווך בין העובדים בשטח (עובדי ומנהלי אחזקה) ובמשרד (מתכנתים). עשינו משהו אחר, התוצאה לשיפוטכם.

 

   קיום תוכנית מובנת לתחזוקת הציוד משפרת משמעותית ביצועים, מקטינה כמות וחומרה של תקלות שבר ומקטינה עלויות.  למרות שתוכנית כזאת מוגדרת בדרך כלל על ידי יצרן הציוד, קיום שלה במפעל נתקל לעיטים בקשיים - עודף משימות, חוסר סדר ואחידות של המסמכים, תקשורת פנימית ודחיית "חשוב" לטובת "דחוף" יוצרים מציאות אחרת.    תוכנת אחזקה משפרת את סיכויי המפעל ליישם מדיניות אחזקה מונעת ואחזקה

חזויה במקום תחזוקת שבר, תוכנית אחזקה פרו-אקטיבית, ברורה ומבוססת על נתונים.

 

  תוכנות רבות נכתבו כדי לייצר זרימת מידע תפעולי חלק וברור במפעל יצרני, אבל רובן מבוססות על עקרונות ERP, שמשרתת רוב צרכי החברה, חוץ מאלה הקשורים ליצור.  הסיבה  - חוסר יכולת של אנשי שטח לתאר את צרכיהם בצורה הברורה לתכנת מחד (אפיון המערכת), וחוסר יכולת המתכנתים להבין תהליכי ייצור, בפרט אחזקה.  הפתרון הפשוט ביותר -  לתת למקצוענים בתחום הייצור לבנות כלי תוכנה שהם צריכים, ולשפר מעטפת תוכנה על ידי מתכנתים מקצועיים.

 

תוכנת ניהול אחזקה ששוחררה לאחרונה, מציגה מפת הציוד ויזואלית ואינטראקטיבית, תזכורות לגבי ביצוע תחזוקה מונעת, מאפשרת לבנות תוכניות עבודה, רשימות חלקי חילוף לציוד.

לצד עדכונים בקליק של סטאטוס נוכחי, מציע תוכנת אחזקה שלנו דו"חות אנליטיים מבוססי אקסל, ניהול גרסאות מסמכים ואופציות נוספות רבות.

 

 פונקציות עיקריות של תוכנת אחזקה:

  • הצגת סטאטוס ציוד במפעל, מסונכרן בזמן אמת, ויזואלי וברור

  • ממשק עדכון פרטים נוח ומהיר, ניהול הרשאות לפי סיסמה אישית

  • ניהול רשימות ותזכורות לתחזוקה מונעת, שינוי סטאטוס אוטומטי במקרה של חריגה

  • איסוף וניתוח נתונים מצטברים אודות הציוד (עדכוני סטאטוס, דו"חות, תמונות וכד')

  • הפקת תוכניות עבודה

  • ניתוח סטטיסטי להצגת נתוני MTBF, MTTR, עלות תחזוקה וכו'

ממשק פשוט וויזואלי, ללא עודף שדות, אבל עם גישה להיסטוריה, דו"חות, קטלוגים של חלקי חילוף ועוד. תוכנת אחזקה שומרת כל עדכון סטאטוס, קובץ או תמונה הקשורים למכונה ומנהלת גרסאות המסמכים.

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Featured Posts

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Recent Posts
Please reload

Archive
Please reload

Search By Tags

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

© Zorg Tech כל הזכויות שמורות